Kdo jsem a proč jsem v roce 2018 kandidoval na prezidenta ČR?

Můj životopis je stručný. Zažil jsem sice za pět životů, ale lze to sepsat stručně, bez přikrášlování a výmyslů.

Je mi 46 let. Narodil jsem se 12.9.1971 v Havířově, ale od 6 let žiji ve Frýdku-Místku. Pocházím z dělnické rodiny a mám tři sourozence. Mám středoškolské vzdělání s maturitou, v oboru hutník pro tváření kovů. Cca dva roky jsem pracoval jako dělník těžkého provozu ve frýdecko-místeckých Válcovnách plechu.

Vždy jsem miloval hudbu a chtěl se jí věnovat i profesionálně. Ve 22 letech mi starší kamarádi nabídli „kšeft“, kterým jsem si mohl vydělat slušné peníze. Viděl jsem svou šanci, jak se moci věnovat hudbě. Zůstal jsem však v pozici bílého koně, kterého chtěli v roce 1994 zlikvidovat. Pochopil jsem, že jsem naletěl a chtěl si celou záležitost odsedět. Oznámil jsem tedy vše na policii ČR.

Svým dobrým kamarádem právníkem jsem byl poučen o praktikách, které byly na policii i v justici v tu dobu praktikovány a většinu důkazů jsem do spisu nedoložil. Můj spis byl opravdu vykraden, jak předpovídal, důkazy s kauzou související se ztratily. Už v roce 1996 mi bylo řečeno, že česká justice i policie je zkorumpovaná ve všech patrech, včetně většiny politiků a má kauza nemá šanci na řádné ukončení a odsouzení viníků. Důvodem je, že jsem byl bílým koněm firmy, jejíž společníci byli a stále jsou „chráněni“. Byla mi nabídnuta na půdě parlamentu nová identita s podmínkou, že musím okamžitě nastoupit do auta a nikdy nekontaktovat ani rodinu. Tečkou byla amnestie Václava Klause.

V mládí jsem udělal chybu a chtěl ji pak napravit. Trpěla má rodina, bylo vyhrožováno mně, mým rodičům, byl jsem unesen, musel jsem využít azylu přátel v zahraničí, aby mě nezabili. Oslovil jsem všechny ministry vnitra i prezidenty ČR, obrátil se na poslance parlamentu, nabízel jim důkazy. Bezvýsledně.

Díky rodině a přátelům jsem se postavil na nohy a za vyřešení své kauzy se biji dodnes. Více jak 20 let svým způsobem bojuji s justicí, policií a korupcí. Za tu dobu jsem poznal mnoho normálních lidí, kteří nemají tak divoké zkušenosti jako já a přesto čekají léta na soudy a doufají, že rozhodnou snad spravedlivě. Někteří čekatelé bohužel zemřeli. V ČR mi bylo odepřeno právo na spravedlivý soud. Stále je tu špatná kontrola státu a zneužívání pravomoci veřejného činitele, když se lidé nemohou dovolat práva.

Kandiduji proto, že mě štve dvojí metr justice, policie i politiků, štve mě bezmocnost obyčejných lidí a bezostyšná beztrestnost podvodníků a lhářů. A protože i prezident se významně podílí na stavu justice, minimálně tím, že má v pravomoci jmenovat soudce, kandiduji na prezidenta ČR v roce 2018.

Nejsem člověk propagovaný politiky, ani žádným spolkem. Nemám žádné politické konexe a vazby. Nikdy jsem nebyl v žádné politické straně. Jsem jedním z vás.

Dáte mi svůj hlas?

 

Ivan Smetana

 

TOTO VIDEO BYLO ZVEŘEJNĚNO NA FACEBOOKU DNE 22.LISTOPADU 2016. V DOBĚ, KDY JUDr. MARTIN VYCHOPEŇ BYL JEŠTĚ PŘEDSEDOU ČAK. DNE 22.9.2017 BYL ZVOLEN NOVÝ PŘEDSEDA ČAK.