Nezařazené

DATUM VYDÁNÍ KNIHY

 

Kniha vyjde v roce 2022 a bude i v anglickém jazyce. Práce na filmovém scénáři pokračují, protože tento pravdivý příběh ještě neskončil.

Životní příběh podle skutečné události začíná těsně po Sametové revoluci v roce 1989. S příchodem demokracie a pádem komunismu se otevřely možnosti podnikání. Byla to džungle se špatnými zákony, které byly záměrně schváleny, aby bylo možné loupit za bílého dne. Zažil jsem, jak si demokracii vysvětlili politici, bývalí policajti, estébáci a soudci. Největší zlodějny nebyly v režii veksláků nebo zlodějů. Ty největší lumpárny měli na svědomí lidé, do kterých byste to nikdy neřekli. Někteří vyvolení veksláci byli jen V.I.P bílé koně, kteří pro zloděje v bílých límečcích pracovali. I já měl tu „čest“ stát se bílým koněm. Avšak tím, který byl předem určen k popravě. Navzdory tomu jsem přežil krvavá devadesátá léta a proto vám teď mohu vyprávět svůj životní příběh. Nechť je vám varováním, poučením, vysvětlením a impulsem k zamyšlení.


V roce 1994 jsem měl možnost díky Tomáši Ročkovi poznat čtyři společníky z firmy BENA z Vlašimi. Ing. Milan Vomela byl bývalý policista a motocyklový závodník. JUDr. Martin Vychopeň byl advokát, který to později dotáhl až k  postu předsedy české advokátní komory. Vladimír Janouš, který měl také velice blízko k motocyklům a Milanu Vomelovi, byl velmi dobrým známým Tomáše Ročka, který mě tehdy do BENY přivedl. Posledním společníkem byl Jaroslav Kuklík, který měl velice dobré kontakty v Rakousku díky své bývalé práci před rokem 1989. A čím že se tito pánové zabývali? Obchodem s pohonnými hmotami a dopravou. 


Možná si říkáte, jak to souvisí s nadpisem knihy, ale je to velice prosté. Když jsem se po letech vrátil domů, ještě pořád tu pro mě byla horká půda, vysoce postavení lidé mi doporučovali, abych opustil republiku. Jinak prý návrat domů nerozdýchám a má rodina i příbuzní to pocítí také. Tehdy jsem pochopil, že se musím dobře připravit a prát se za sebe jinak, když jsem neměl právo na spravedlivý soud a justice ignorovala i jasné důkazy. Mimo jiné jsem se rozhodl kandidovat na prezidenta ČR 2018, abych byl vidět a slyšet. Také o tom se v knize dočtete.

 

V příběhu se objeví i další postavy: Jan Ruml, Stanislav Gross, František Bublan, Václav Havel, Václav Klaus, Miloš Zeman, Vít Bárta, Jan Hamáček, Andrej Babiš, Jaroslav Faltýnek, Lubomír Zaorálek, Robert Pelikán a další. Pokud jsou vám některá jména povědomá, tak jistě chápete, že jde jen o pouhou shodu náhod. 

One thought on “DATUM VYDÁNÍ KNIHY

Comments are closed.